Kontakt Mapa serwisu

Wyszukiwarka

Krok po kroku

Tutaj dowiesz się co jest naważniejsze, co należy spełniać, co powinieneś umieć aby starać się o prawo jazdy. Wszystkie informacje są zapisane w trzech krokach

 

Krok 1

Najbardziej powszechnym uprawnieniem do kierowania pojazdem jest prawo jazdy kategorii B uprawnia ono do:

  • Kierowania pojazdem samochodowym (konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu max.9 osób łącznie z kierowcą) o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony, z wyjątkiem autobusu lub motocykla
  • Oraz takim pojazdem z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 tony.
  • Ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym

 

Krok 2

Jakie warunki trzeba spełnić żeby uzyskać prawo jazdy kat.B:

  • osiągnąć wymagany wiek dla kat.B jest to 18 lat (zapisać się na kurs można trzy miesiące przed ukończeniem 18-tego roku życia)
  • uzyskanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem (takie badania może przeprowadzić lekarz posiadający uprawnienia do badania kierowców. Zazwyczaj ośrodki szkolenia kierowców współpracują z lekarzami i kierują do nich swoich kursantów, ale można je wykonać we własnym zakresie
  • odbycie wymaganego szkolenia i zdanie egzaminu wewnętrznego w ośrodku szkolenia
  • zdanie egzaminu państwowego, egzamin taki zdajemy w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego (WORD). Po ukończeniu kursu w ośrodku szkolenia wybieramy dowolny WORD (w całej Polsce jest ich 49), w którym chcemy zdawać egzamin i tam składamy wymagane dokumenty, opłacamy egzamin i wybieramy jego termin. W Rzeszowie można zdawać w  ośrodku:


WORD Rzeszów

al. Wyzwolenia 4

35-501 Rzeszów

tel.:  017 8527116,  017 8605600

fax.:  017 8527194

e-mail:

http://www.word.rzeszow.pl

 

Żeby zapisać się na egzamin należy:

  • zgłosić się osobiście do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Profilem Kandydkata na Kierowcę i dodowem uiszczenia opłaty za egzamin (można opłacić również na miejscu) i w biurze obsługi klienta ustalić termin egzaminu.
  • ustalić termin egzaminu online - szczególy tutaj

 

Krok 3

Odbiór prawa jazdy

Prawo jazdy wydaje się za opłatą. Wydaje je organ właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o nie.

 

Szkoła Nauki Jazdy - EKSA-AUTO-KURS

 

Przedsiębiorstwo EKSA Sp. z o.o.
Al. Powstańców Warszawy 16

35-329 Rzeszów
kom.: 600 491 820

e-mail:

 

Biuro czynne:
poniedziałek - piątek  8:00-16:00